Uczniowie klas maturalnych wzięli udział w Konferencji "Matura+" - wsparcie dla maturzystów ze szkół ponadpodstawowych województwa kujawsko-pomorskiego, zorganizowanej przez Fundację "Empiria i wiedza". Wykład dla maturzystów przedstawił nauczyciel Roku 2008 pan Dariusz Kulma oraz prezes Fundacji pani Zuzanna Piasecka.
Dariusz Kulma jest autorem systemu nauczania matematyki z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi interaktywnych, opartych na mocnych podstawach psychologii poznawczej. To połączenie gwarantuje sukces, którego największym odzwierciedleniem są uczniowie, którzy, jak sami mówią, polubili, a przede wszystkim wreszcie zrozumieli matematykę.
 
 
 
 
 
 

W dniu 17 września uczennice naszej szkoły wzięły udział  w kolejnej już VII edycji Konkursu Kulinarnego pn. „Samo Zdrowie”.  Konkurs skierowany był dla dzieci ze szkół podstawowych
i młodzieży ze szkół średnich. Celem imprezy było zwiększenie świadomości uczniów na temat
wpływu żywienia na stan zdrowia. Konkurs zorganizował Oddział Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Grudziądzu, a odbył się na placu przed Centrum Handlowym Alfa.
W tym samym dniu w ambulansie RCKiK z Bydgoszczy pięcioro naszych wolontariuszy ze Szkolnego Klubu HDK  oddało honorowo krew dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego.
Opiekunami akcji były pani Mariola Kaczmarek – Brzozowska i pani Grażyna Aleksandrowicz.

   

   

W piątek 17 września  odbyły się w naszej szkole warsztaty fotograficzne i kreatywnego pisania - edukreujemy.pl. Spotkanie prowadził pan Krzysztof Owczarek, pilot wycieczek zagranicznych. Dzięki panu Krzysztofowi poznaliśmy tajniki fotografowania, a także dowiedzieliśmy się jak ważna jest w życiu pasja i podążanie za marzeniami. Mamy nadzieję na kontynuowanie współpracy z panem Krzysztofem i realizację kolejnych projektów „Jak dyskutować – przewodnik po myśleniu’’  czy też „Pasja- przewodnik po marzeniach”.

W dniu 13 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wykładzie pana profesora Witolda Orłowskiego „ Po co nam ekonomia?" Słynny ekonomista poprowadził wykład w bardzo przystępny i profesjonalny sposób. Młodzi ludzie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i wynieśli wiele cennych rad z zakresu ekonomii.

   

 

                                      

14 września 2021 r. w auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych  i resortowych nauczycielom i pracownikom szkół  z województwa kujawsko-pomorskiego. W gronie odznaczonych  nie zabrakło pracowników naszej szkoły. Pani Wiesława Skomska została odznaczona złotym medalem za długoletnią służbę  i Pani Małgorzata Dzwonkowska srebrnym medalem za długoletnią służbę. Medale wręczał  Wicewojewoda Radosław Kempinski w asyście Kuratora Oświaty Marka Gralika. Serdecznie gratulujemy Naszym Paniom i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.
 

          

Uczniowie klasy I TW odwiedzili najciekawsze miejsca i zabytki naszego miasta takie jak: Bramę Wodną, zabytkowe Spichrze, z których Grudziądz słynie, przepięknie odrestaurowany rynek, wieżę widokową Klimek, z której można zobaczyć miasto z innej perspektywy! Wycieczkę uatrakcyjniły interesujące i niecodzienne historie o naszym mieście, przedstawione przez przewodnika.
Na zakończenie wspólna pizza i lody. Pogoda i humory dopisały.