„Szanuj, kochaj, chroń”

 

 

11 listopada obchodziliśmy 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu mogliśmy przypomnieć sobie historie tworzenia II Rzeczpospolitej, najwybitniejszych budowniczych państwa polskiego oraz proces tworzenia tego święta.

W okresie dwudziestolecia międzywojennego tradycją stało się czczenie powrotu Józefa Piłsudskiego na ziemie polskie w pierwszą niedzielę po 11 listopada. Dopiero Sejm II Rzeczpospolitej w 1937 roku ustanowił dzień 11 listopada Świętem Niepodległości. W okresie 1939-1988 obchodzenie tego święta było zakazane. Dopiero Sejm 1989 roku przywrócił święto 11 listopada.

Uczniowie naszej szkoły także i w tym roku uczcili rocznicę odzyskania niepodległości. Wraz z nauczycielami w dniu 10 listopada o godz. 11.11 wspólnie odśpiewali hymn państwowy.

 

.