Dnia 28.11.2019 roku, wzorem lat ubiegłych przy Zespole Szkół Rolniczych zaparkował mobilny punkt poboru krwi z Bydgoszczy. Chętnych do oddania krwi było 43, z czego krew oddało 38 wolontariuszy.

Nasi uczniowie oddali przeszło 17 litrów krwi. Większość zapisanych uczniów oddało krew po raz pierwszy. Byli też i tacy, którzy mimo młodego wieku mają już legitymacje honorowego dawcy krwi - u niektórych pojawiła się już „czwarta pieczątka”. Krwiobus to świetna zachęta dla uczniów, aby pomóc innym. Taka akcja, oprócz tego, że wspomaga ona bank krwi, daje też inną korzyść dla samych wolontariuszy-szybką diagnostykę.

Najwięcej krwiodawców było z klasy III TAK/TR-10 osób oraz III TW- 7 osób. Jednakże każda klasa trzecia i czwarta  miała w krwiobusie swojego przedstawiciela. Rekordzistami wśród krwiodawców są wolontariusze z klasy IV TMR – Karol Waszewski i Michał Szamotalski, którzy już po raz piąty oddali krew.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom!