Na to dane mi są oczy, bym zauważył innych, uszy, bym ich słyszał, nogi, bym do nich spieszył, ręce, bym ich podtrzymywał, serce, bym ich kochał.”

Dnia 13 grudnia 2019 roku w auli szkoły miała miejsce uroczystości z okazji 100- lecia działalności PCK oraz przypadającego 5 grudnia Święta Wolontariatu. W dzisiejszym świecie, wraz z globalizacją i szybkim przepływem informacji, można dostrzec w wielu środowiskach wzrost wrażliwości na potrzeby innych i gotowość przychodzenia z pomocą wszędzie tam, gdzie ktoś spotyka nieszczęście. W naszej szkole wolontariat to  prężna, bezinteresowna praca młodzieży w szkolnym klubie PCK i Caritas. Oprócz tego w ramach PCK działa w naszej szkole jedyny w mieście Klub Honorowych Dawców Krwi. Podczas uroczystości wyróżniający się wolontariusze otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczyła pani Ewa Szymańska-kierownik biura Zarządu Rejonowego PCK

 Trzech rekordzistów wśród krwiodawców: Jakub Stoppel, Michał Szamotalski oraz Karol Waszewski otrzymali        z rąk pani dyrektor Beaty Kacały – słodkie upominki. W części artystycznej wystąpili: Natalia Zielińska(śpiew), Julia Augustyniak(gitara), Julia Rulewska (śpiew) oraz Łukasz Erdmański (akordeon). Uroczystość poprowadzili Ola Żuk i Bartosz Szczepański z klasy III TW.

Po zakończeniu części oficjalnej wolontariusze oraz goście zostali poczęstowani kawą i wspaniałym tortem ufundowanym przez Piekarnię Jarząb.