29 września 2020 roku, uczniowie klasy IV TMRiA w ramach zajęć z agrotroniki zostali zaproszeni do Firmy Agro-Sieć MASZYNY w Chełmnie. Młodzież uczestniczyła w warsztatach w zakresie rolnictwa precyzyjnego. Zapoznali się z rozwiązaniami systemu równoległego prowadzenia wykorzystywanymi w ciągnikach i maszynach marki John Deere. Do dyspozycji uczniowie mieli nowy ciągnik serii 6155 z zamontowanym systemem Auto Track oraz symulatorem siewnika. W czasie jazdy uczyli się programowania systemu prowadzenia po linii prostej Uczniowie mieli możliwość porównania elementów budowy systemów agrotronicznych pojawiających się w ostatnich latach. Mogli samodzielnie sprawdzić zastosowanie tych rozwiązań w terenie oraz zobaczyć jak pobiera się próby glebowe za pomocą nowych technologii.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Firmy Agro-Sieć MASZYNY w Chełmnie za przygotowanie bardzo ciekawego i wartościowego spotkania.