W dniu 29 września 2020r. 14-osobowa grupa uczennic z naszej szkoły wzięła udział w niezwykłej lekcji wychowania fizycznego.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Otylii Jędrzejczak i Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Inicjatorką wyjazdu była nauczycielka wychowania fizycznego, p. mgr Sylwia Murawska, pod wodzą której dziewczyny pojechały do Inowrocławia na niezapomnianą przygodę.

Oprócz trzykrotnej medalistki, w tym złotej, igrzysk w Atenach Otylii Jędrzejczak, do Inowrocławia przyjechały dwukrotna mistrzyni olimpijska i czterokrotna mistrzyni świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk, mistrzyni świata i złota medalistka igrzysk olimpijskich w wioślarstwie Magdalena Fularczyk-Kozłowska, mistrzyni Europy oraz wicemistrzyni świata w lekkoatletycznej sztafecie 4x400 metrów Iga Baumgart-Witan, a także wicemistrzyni świata we wspinaczce sportowej na szybkość Anna Brożek.

Razem z mistrzyniami, pod okiem trenerki personalnej Klaudii Koźbiał, ćwiczyło ponad dwieście uczennic z całego województwa. Nasza szkoła była jedyną placówką z Grudziądza, która wzięła udział w tym niecodziennym wydarzeniu.  Dziewczęta miały niepowtarzalną okazję spotkać trzy mistrzynie olimpijskie w jednym miejscu , które wspólnie stworzyły wspaniałą atmosferę i pokazały, jak walczyć o marzenia i aktywnie spędzać czas. Przekonywały, że lekcja wf może być fajna i sprawiać wiele radości. Pokazały, że cechy wynikające z aktywności fizycznej przydają się w dalszym etapie życia.

W czasie kilkugodzinnego spotkania uczennice naszej szkoły aktywnie ćwiczyły razem z mistrzyniami. Po zajęciach odbyło się spotkanie w trakcie, którego mistrzynie odpowiadały na pytania uczestniczek. Opowiadały o swoim życiu, treningach, osiągnięciach i porażkach. Podkreśliły również, że aktywność fizyczna jest nie tylko ważna dla sfery fizycznej, dla naszego wyglądu ale również dla samopoczucia i psychicznego podejścia do życia. Były też wspólne zdjęcia i autografy. Wszystkie uczestniczki spotkania otrzymały atrakcyjne pakiety startowe: bawełniany worko/plecak, koszulkę i maseczkę/komin, natomiast szkoła otrzymała pakiet 10 szt. gum  wykorzystywanych podczas lekcji z mistrzyniami.

To była wyjątkowa lekcja wf-u, którą nasze uczennice zapamiętają na długo.