MISTRZ, który pojedynkuje się nie o puchary i tytuły…

ale walczy o godność i zachowanie człowieczeństwa. To właśnie tę historię poznali nasi uczniowie w czwartek - 23 września, podczas seansu kinowego.

Uczniowie naszej szkoły po długim czasie nauki zdalnej, wzięli udział we wspólnym oglądaniu filmu w reżyserii Macieja Barczewskiego pt. ”Mistrz”. Więzień 77, przedwojenny warszawski pięściarz, wrzucony w sam środek piekła Auschwitz, początkowo pragnął za wszelką cenę przetrwać – zaczął jednak walczyć dla innych, dla współwięźniów. Kolejne zwycięstwa stały się dla nich motywujące, były iskrą rozniecającą wiarę w lepsze jutro.

Seans filmowy zapewne sprowokował dyskusję i zmotywował NAS z GRABSKIEGO do poznania bliżej czasów, gdy ludzkie życie nie miało najmniejszej wartości…

Dla tych, którzy interesują się przedwojennym sportem polecamy powieść  Szczepana Twardocha  „Król” oraz serial, który można obejrzeć na Canal+.

 

                    

Uczniowie klas maturalnych wzięli udział w Konferencji "Matura+" - wsparcie dla maturzystów ze szkół ponadpodstawowych województwa kujawsko-pomorskiego, zorganizowanej przez Fundację "Empiria i wiedza". Wykład dla maturzystów przedstawił nauczyciel Roku 2008 pan Dariusz Kulma oraz prezes Fundacji pani Zuzanna Piasecka.
Dariusz Kulma jest autorem systemu nauczania matematyki z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi interaktywnych, opartych na mocnych podstawach psychologii poznawczej. To połączenie gwarantuje sukces, którego największym odzwierciedleniem są uczniowie, którzy, jak sami mówią, polubili, a przede wszystkim wreszcie zrozumieli matematykę.
 
 
 
 
 
 

W dniu 17 września uczennice naszej szkoły wzięły udział  w kolejnej już VII edycji Konkursu Kulinarnego pn. „Samo Zdrowie”.  Konkurs skierowany był dla dzieci ze szkół podstawowych
i młodzieży ze szkół średnich. Celem imprezy było zwiększenie świadomości uczniów na temat
wpływu żywienia na stan zdrowia. Konkurs zorganizował Oddział Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Grudziądzu, a odbył się na placu przed Centrum Handlowym Alfa.
W tym samym dniu w ambulansie RCKiK z Bydgoszczy pięcioro naszych wolontariuszy ze Szkolnego Klubu HDK  oddało honorowo krew dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego.
Opiekunami akcji były pani Mariola Kaczmarek – Brzozowska i pani Grażyna Aleksandrowicz.

   

   

W piątek 17 września  odbyły się w naszej szkole warsztaty fotograficzne i kreatywnego pisania - edukreujemy.pl. Spotkanie prowadził pan Krzysztof Owczarek, pilot wycieczek zagranicznych. Dzięki panu Krzysztofowi poznaliśmy tajniki fotografowania, a także dowiedzieliśmy się jak ważna jest w życiu pasja i podążanie za marzeniami. Mamy nadzieję na kontynuowanie współpracy z panem Krzysztofem i realizację kolejnych projektów „Jak dyskutować – przewodnik po myśleniu’’  czy też „Pasja- przewodnik po marzeniach”.

W dniu 13 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wykładzie pana profesora Witolda Orłowskiego „ Po co nam ekonomia?" Słynny ekonomista poprowadził wykład w bardzo przystępny i profesjonalny sposób. Młodzi ludzie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i wynieśli wiele cennych rad z zakresu ekonomii.

   

 

                                      

14 września 2021 r. w auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych  i resortowych nauczycielom i pracownikom szkół  z województwa kujawsko-pomorskiego. W gronie odznaczonych  nie zabrakło pracowników naszej szkoły. Pani Wiesława Skomska została odznaczona złotym medalem za długoletnią służbę  i Pani Małgorzata Dzwonkowska srebrnym medalem za długoletnią służbę. Medale wręczał  Wicewojewoda Radosław Kempinski w asyście Kuratora Oświaty Marka Gralika. Serdecznie gratulujemy Naszym Paniom i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.