Informacje z biblioteki

23 kwietnia, 2024

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2024

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, obchodzony 23 kwietnia, ustanowiony został przez UNESCO.  W 2024 roku święto odbywa się pod hasłem “Czytaj po swojemu”. Święto książki i praw autorskich organizowane jest przez UNESCO od 1995 roku, jednak jego geneza sięga 1926 roku. Pomysł zrodził się w Katalonii, a inicjatorem tego…

27 marca, 2024

„Dama” w bibliotece”

Do naszej biblioteki trafiła piękna suknia wykonana z kartek z wyselekcjonowanych starych książek. Misterna praca została wykonana w ramach projektu „Ekopracownia – zielone serce szkoły” przez team uczennic z klasy II TAK. Główna projektantka i wykonawczyni Paulina Malinowska przy pomocy i wsparciu Martyny Krajewskiej, Amelii Gutowskiej, Ingi Brózdowskiej i Wiktorii…

26 marca, 2024

Edukacyjnie, kreatywnie i towarzysko w bibliotece.

W bibliotece nie będziesz się nudził. Możesz skorzystać z naszej oferty gier. Nauka i zabawa zagwarantowana. Zapraszamy! GRUDZIĄDZKIE ŚCIEŻKI PAMIĘCI – WIEK XX  – gra, w której poznasz miejsca pamięci narodowej w Grudziądzu związane z historią XX w.  Dowiesz się jakie wydarzenia upamiętniają. QUESTION CHAIN- LET’S PLAY IN ENGLISH -gra…

24 marca, 2024

ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

21 marca świętujemy pierwszy Dzień Kalendarzowej Wiosny i jednocześnie Światowy Dzień Poezji Poezja jest dla każdego – łączy ludzi w różnym wieku, o różnym pochodzeniu, poglądach czy statusie materialnym. Skłania do refleksji, poznania myśli i emocji innych ludzi, czasem wyjścia poza schemat, uważniejszego spojrzenia, zatrzymania się choć na chwilę. Pozwala…

19 marca, 2024

„Wspólnota serc”

„Wspólnota serc” i „Pomagajmy” to hasła tablicy upamiętniającej ukraińskiego poetę i żołnierza – Maksyma Krywcowa, który spędził na froncie kilka lat. Obchodziłby 34. urodziny, gdyby 7 stycznia 2024r. nie zginął na froncie razem ze swoim rudym kotem. 5 stycznia w mediach społecznościowych zamieścił wiersz – o tym, że na wiosnę zakwitnie…