W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości trzy uczennice naszego technikum: Eliza Jackowska i Irmina Falkowska z klasy I TWa oraz Martyna Mroczkowska z klasy TWb wzięły udział w konkursie piosenki patriotycznej „Śpiewam dla Polski” organizowanym przez Centrum Kultury Teatr, Wydział Edukacji oraz Urząd Miejski w Grudziądzu pod patronatem Prezydenta Miasta Grudziądza Pana Macieja Glamowskiego. Jak podkreślają organizatorzy celem przeglądu utworów o tematyce patriotycznej jest danie możliwości młodemu pokoleniu, które urodziło się i wychowało w wolnej Polsce, na zatrzymanie się we współczesnym świecie i podjęcie refleksji nad okresem w naszej historii, który jest dla nich bardzo odległy i niezrozumiały. Uczestniczki z Zespołu Szkół Rolniczych za swoje rewelacyjne wystąpienia otrzymały pamiątkowe dyplomy.