Dnia 11 czerwca 2018r. Uczniowie 3 klasy technikum mechanizacji rolnictwa w ramach zajęć z eksploatacji maszyn i pojazdów odwiedziła Akademię Claasa w Niepruszewie. Gościnnie w wycieczce wzięli udział

uczniowie klasy 1 technikum architektury krajobrazu i technikum rolniczego oraz 2 technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. W Akademii młodzież została przywitana przez p. dr B. Rabę, która opowiedziała o historii Firmy i przedstawiła jej ofertę. Panowie wzięli udział w wykładzie p. M. Kałędkowskiego dotyczącego wykorzystania systemu diagnostycznego CDS w naprawach kombajnów i sieczkarni Claas. Mieli możliwość obejrzenia sprzętu rolniczego proponowanego przez Firmę Claas. Natomiast po obiedzie uczniowie zasiedli za sterami kombajnu Lexion 770 oraz ciągnika Axion 830, sprawdzając ich możliwości.