1 września 2021r. o godzinie 9:00 w ZSR odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Było szczególne z kilku powodów - powróciliśmy do szkoły stacjonarnej, obchodziliśmy 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz byliśmy świadkami wymiany kadry kierowniczej w naszej szkole.
Dyrektorem szkoły został  Pan Arkadiusz Wojciechowski, zastępcą Pani Grażyna Grzonkowska.

W uroczystości gościliśmy w szkole wiele znamienitych osób – Pana Macieja Glamowskiego - prezydenta Grudziądza, Panią E. Jędrzejewską – Sierant - prezes oddziału ZNP w Grudziądzu oraz przedstawiciela Politechniki Bydgoskiej - dr hab. inż.  Aleksandrę Roślewską. Pożegnaliśmy również odchodzącą na emeryturę Panią pedagog Renatę Wegner, Panią Małgorzatę Zacharek-Lendzion (nauczyciela przedmiotów zawodowych) oraz Panią Małgorzatę Berę (nauczyciela języka polskiego).

Inauguracja roku była dostępna on-line na profilu FB naszej szkoły, tak więc mieliśmy wyjątkowo wielu gości – dziękujemy wszystkim, którzy wspierają ZSR i przyczyniają się, że hasło „My z Grabskiego tworzymy dobre relacje” jest i będzie aktualne.

W roku szkolnym 2021/2022 w ZSR rozpoczęło pracę wielu nowych wychowawców/nauczycieli: witamy ich serdecznie i życzymy zadowolenia oraz satysfakcji z pracy z uczniami.