Już po raz dziesiąty odbyła się ogólnopolska akcja „Narodowe Czytanie 2021”. W tym roku na lekturę wybrano „Moralność pani Dulskiej,” dramat Gabrieli Zapolskiej.

Uczniowie naszej szkoły w ramach ogólnopolskiego wspólnego czytania przyłączyli się do akcji 3 września i odczytali wybrane przez siebie fragmenty. Towarzyszyła im pani Sylwia Murawska, która wcieliła się w postać tytułowej Dulskiej. Wydarzenie odbyło się w szkolnej bibliotece i zostało zorganizowane przez panią Grażynę Aleksandrowicz, która zarejestrowała je na oficjalnej stronie Kancelarii Prezydenta. W organizację imprezy włączyła się nauczycielka języka polskiego p. Agata Kiepka.

„Moralność pani Dulskiej” jest utworem, który bardzo szybko stał się popularny i jest jednym z ważniejszych dzieł pisarki. Dzieło cechuje komizm, bogactwo obserwacji obyczajowych, a zwłaszcza silna wymowa społeczna.