Działamy dalej dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii.

Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia.

Promocję projektu dla ośmioklasistów oraz mieszkańców miasta Grudziądza i okolic rozpoczęliśmy podczas I Grudziądzkiego Pikniku Naukowego w kwietniu br.

Kolejne działania: związane są z wzbogaceniem przyszkolnych terenów zieleni m. in. starego parku w nowe gatunki zwierząt. W tym celu zostaną zawieszone nowe budki lęgowe dla ptaków, hotele dla pożytecznych owadów - zapylaczy, budka dla nietoperza oraz wiewiórki, a w zaroślach stanie nowy domek dla naszego jeża i jego rodziny.

W czerwcu odbyły się warsztaty dla młodzieży szkolnej "Jak samodzielnie wykonać domek dla dzikich zapylaczy". Domki zostały zawieszone w szkolnym sadzie. Natomiast nasi uczniowie "stolarze" wykonali domek, który został przekazany do Nadleśnictwa Dąbrowa.