Już po raz jedenasty odbyła się ogólnopolska akcja „Narodowe Czytanie 2022 ”. W tym roku na lekturę wybrano „ Ballady i romanse ” Adama Mickiewicza w trwającym Roku Romantyzmu Polskiego

Uczniowie naszej szkoły w ramach ogólnopolskiego wspólnego czytania przyłączyli się do akcji 2 września. Wydarzenie rozpoczął pan dyrektor Arkadiusz Wojciechowski odczytując list prezydenta Polski Andrzeja Dudy. Następnie uczniowie odczytali wybrane przez siebie fragmenty utworów : Romantyczność, Pani Twardowska, Lilije. Wydarzenie odbyło się w szkolnej bibliotece i zostało zorganizowane przez panią Grażynę Aleksandrowicz, która zarejestrowała je na oficjalnej stronie Kancelarii Prezydenta.

Niezwykła wrażliwość, wspaniałe wyczucie języka i wyobraźnia genialnego poety sprawiły, że Ballady i romanse są esencją polskiego romantyzmu.